İlk Gece Nasıl Olur – İlk Gece Yapılması Gerekenler

İLK İLİŞKİ MUTLAKA AĞRILIMIDIR? :

Kızlık zarı kadınların %90'ından fazlasında nispeten ince ve esnek bir mukoza parçası yapısındadır. Kadının kendisini tümüyle hazır hissettiği durumlarda "ön sevişmeyle" bölgede yeterli ıslaklık sağlandığında, erkeğin de yumuşak davranması ve zorlayıcı hareketlerden kaçınması durumunda kadın kızlık zarının yırtılması esnasında ağrı hissetmez, ya da çok az bir ağrı hisseder. Cinsel ilişkide alınan hazzın ön planda olduğu bir durumda bu ağrının beynin üst merkezlerinde bilinçli olarak algılanması ve sonradan "hoş olmayan bir anı" olarak hatırlanma olasılığı oldukça düşüktür.


İLK İLİŞKİDE MUTLAKA KANAMA OLUR MU? :

İlk cinsel ilişkide kanamanın olmaması, kültürümüzde ve diğer bazı kültürlerde kadının bakire olmadığının bir kanıtı olarak kabul edilmektedir. Bu çok büyük bir yanlıştır, zira her kadının anatomik yapısı birbirinden farklıdır. Kızlık zarı bazı kadınlarda o kadar esnektir ki, penis içeriye girdiğinde özelliklede vajina giriş bölgesi yeterince ıslanmış ve kayganlaşmışsa kızlık zarı yırtılmadan kalır. Bu durumda 100 kızdan birinde rastlanabilir. Bazı kadınlarda da kızlık zarının damarlanması zayıf olduğundan zar yırtılmasına rağmen kanama gerçekleşmeyebilir.


KIZLIK ZARININ KALIN OLMASI İLİŞKİYE ENGEL MİDİR? :

Bazı durumlarda ilk cinsel birleşme birinci denemede ve sonraki birkaç denemede gerçekleşmeyebilir. Bunu en sık görülen nedeni sanıldığı gibi kızlık zarının kalın olması değildir. En sık görülen neden, genç kadının kendisini cinsel ilişkiye hazır hissetmemesidir. Bu durumda kadın kendini gevşetmeyecek, vajinanın girişinde yer alan güçlü kaslar kasılı kalacak ve vajina giriş bölgesinde yeterince ıslanma ve kayganlaşma olmayacağından penisin vajinanın girişinde yer alan kas ve kızlık zarı engelini aşması zor olacaktır. Pek az da olsa diğer bir neden de kızlık zarının gerçekten kalın olmasıdır. Jinekoloji kliniğine "ilk ilişkiyi başaramama" sebebiyle başvuran kadınların bir kısmının özgeçmişinde arka arkaya yapılan ilişki girişimleri sonuçsuz kalmıştır ve muayenesinde de gerçekten de kızlık zarı kalındır. Bu durumlarda bazen cerrahi müdahale ile kızlık zarının doktor tarafından küçük bir operasyonla açılması gerekebilir.


ZARIN YIRTILMASINA BAĞLI OLAN KANAMA SÜRESİ :

Kızlık zarının yırtılması esnasında yırtık bazen kızlık zarından vajinaya doğru genişleyebilir. "Deflorasyon" (kızlık zarının yırtılması) kanaması olarak adlandırılan bu durum genellikle ön sevişmenin yetersiz olmasına rağmen yapılan girişimden kaynaklanmaktadır. Çoğu durumda erkek, kadının ağrı duymasına duyarsız bir şekilde girişimi sürdürmüş ve yırtık olması gerekenden daha büyük olmuştur. Normalde kızlık zarı bozulduğunda kanama en geç yarım saatte durur. Geniş bir yırtık oluştuğunda ise ya hemen başlayan şiddetli bir kanama ya da ilişki bitmesine rağmen uzun bir süre devam eden kanamalarda söz konusudur. Yapılan jinekolojik muayenede yırtığın yeri tespit edildikten sonra sınırlı uyuşturma ya da geniş yırtıklarda genel anesteziyle yırtık onarılarak kanama durdurulur. Anlaşılacağı üzere, tamamen doğal bir olay olması gereken "ilk gece" bazı durumlarda aynı gece ya da takip eden günlerde Kadın Hastalıkları ve Doğum Uzmanı'na başvurulmasını gerektirebilmektedir.

Kalın kızlık zarı gibi, çiftlerin elinde olmayan nedenlere bağlı normal dışı durumlar için erkeğin ve kadının yapabileceği bir şey elbette ki yoktur.


İLK GECE ERKEĞE DÜŞEN GÖREVLER :
Başarılı bir ilk gece için kadının yapması gereken; eşine hazır olduğu ya da hazır olmadığı mesajını net olarak verebilmesi, ön sevişme aşamasının kontrolünü kendi eline almasıdır. Erkek de kontrolü kadına bırakmada gönüllü olmalıdır.

Erkek ise kadının kendisinden farklı doğasını kabul etmeli, bir kadının cinsel ilişkiye hazır olmasının erkekten daha uzun sürdüğü gerçeğini göz önünde bulundurmalıdır.

Daha sonraki ilişkilerinin aynısı olabilecek ilk ilişkide erkek, kadının gevşemesi ve rahatlaması için elinden geleni yapmalı ve çok sabırlı olmalıdır.

Kadının ileri cinsel hayatını da göz önünde bulundurarak erkek ilk ilişkide aşırı zorlayıcı hareketlerden kaçınmalıdır.

Bunu erkek içinde son derece gerginlik yaratan bir durum olduğu göz önüne alınmalıdır.

Kadının ilk cinsel deneyiminde erkeğin üzerinde düşen görev fazla olacağından, onda da gerginlik ve korku olması normaldir. Erkekler bunun için cinsel ilişkiden sonra "nasıldım ama?" yolunda konuşmalar yapabilir. Ancak kadının ruh halini göz önüne alarak bundan kaçınıp "nasıl hissediyorsun?" şeklinde sorması daha uygun olacaktır.

96 Yorum var İlk Gece Nasıl Olur – İlk Gece Yapılması Gerekenler

 • Asude

  Okudum biraz rahatladım. Ama yine de o gerginliğim geçmedi

 • simge

  Yaa bn iliskiye hic girmedim ama girmeyi dusunuyorum 16 yasindaym normalde bi penisin boyu ne kadar olur yaa biraz bilgi verin bna

 • Eylül

  Merhaba öncelikle. Ben 23 yaşındayım,sevgilimle daha önce iki defa birlikte olduk.Normalde canım çok tatlıdır o yüzden çok korkmuştum acaba acır mı diye. O pozisyonun ardından biraz ağrı çektim.Bekaretim gidince çok kısa bir süreliğine keskin bir acı hissettim ama geçti. İlişki sonrası sevgilinizle bir duş ve agri kesici sizi rahatlatacaktır :) Hatta sonra sürekli bunu isteyeceksiniz.Ne kadar utangaç olursanız olun,kendimden biliyorum :-)

 • betül

  Ben 20yaşındayım 1yıl sonra dugunu varVe ben çok korkuyorum.acıya dayanamayan bir insanım.kendimi kalacağımı düşünüyorum Ve ilk gece kanama olmazsa eşimin beni birakacagini düşünüyorum

 • ayça

  yeni evliyim gerdek gecesi kan gelmedi nedendir lütfen yardımcı olurmusunuz.

 • aslı

  ben hiç korkmuyorum eğer karşınızdakı kışı canınızı acıtmasa bisey olmaz korkmayın arkadaşlar

 • Gamze

  Merhba. Bn 16 yasindayim. Bundan 1 ay once kadar sevgilimle aramizda bi sevisme yasandi. Ve parmagini vajinama soktu. O Zamanlarda adetim bitmek uzereydi sadece leke geliyodu. Kan gelmiyodu yani. Sevgilim vajinama parmagini soktu kan gelmis gibi hissettim. Orda ic camasirima baktigimda hicbse yoktu ama eve geldigimde ic camasirimda az bise kan vardi. Bakiremiyim degilmiyim ck korkuyorum. :( Sevgilim parmagini fazla sokmadigini ve kizlik zarima bise olmadigini soyluyor ama inanmiyorum. Doktora yalniz gidemiyorum yasim tutmuyo. Lutfen yardimci olun. :-(

 • boş iş değil bunlar önemli !!!1!!11!!

  bence gerçekten iyi olmuş içimde korku vardı bunları atlattığıma göree hiç bişi yapmıcam film izlicem işte normal ….. :D

 • Selin

  ben 10 günlük evliyim ama ilişkiye giremiyorum çok istiyorum ama kendimi kasıyorum lütfeenn nee yapmam gerektiğini söyleyin kendimi çok korkak ve beceriksiz hissediyorumm nee oluurrr yardım edinnn!!!

  • yok

   1 aylık evliyim eşimle berber olamadım 1 ay her gün kendime sakin ol diye terapi yaptım.. Eşim de yardımcı oldu tabi baktı o yardımcı oluyor Doktora gittim Kadın doğum uzmanı muayene etmeden psikoloğa yönlendirdi. O gün çok üzüldüm.. Psikolojik sorunum yok sadece minyon biriyim.. 1 ay boyunca eşim çok zorlamadn denemeler yaptık. Bir sabah işe geç kalma uyruna bile deneme esnasında be dur desem bie sen beni sevmeyi rahatlatmayı bırakma dedim bu arada sakin ol sakin ol diye kendi adımı sayıkladım.. az canım yandığını hissettim içim ısındı.. eşim beni sakın bişeyde kucakladı.. bu arada yastıktanda destek aldık.. yastık lekeliydi.. benim tansiyon azıcık düştü tabi.. eşim kuacagında sıkıca sarıldı. yüzüme gülümsedi.. ve mutlu son..

Yorum Yazabilirsiniz